Jednym z najczęściej zadawanych pytań, które w ostatnim czasie trafiają na forach jest ,, Jak dodać swoją stronę do wyszukiwarki Google?”. W tym artykule postaram się pokazać Ci w jaki sposób możesz tego dokonać.

Dodaj stronę do wyszukiwarki

Sposoby na dodanie strony do Wyszukiwarek

Jednym ze sposobów jest użycie formularza, większość popularnych wyszukiwarek w tym google posiada formularz dodawania strony.

Wyszukiwarka Google

Wyszukiwarka Bing

Inne wyszukiwarki też posiadają tego typu formularze.

Kolejnym ze sposobów jest zdobycie kilku linków do naszej strony np. z katalogów,  posty na forach lub z sygnatury itd. Robot po natrafieniu na naszego linka, powinien zaindeksować stronę. Warto wspomnieć, że jeżeli twoja strona jest mało wartościowa (uboga w treść, zawiera spam itd.) to robot może jej w ogóle nie dodać.

Jak sprawdzić czy moja strona jest zaindexowana?

Aby sprawdzić czy nasza strona została zaindexowana w wyszukiwarce, należy wykorzystać polecenie site w następujący sposób:  site:mojadomena.pl, tak jak zostało to pokazane na 1 obrazku w tym wpisie.

Ban?

Jeżeli do naszej strony prowadzi dość spora ilość linków, posiadamy unikalną treść, zezwalamy robotom na indeksację strony, a nadal nie pojawia się po wpisaniu komendy site:nazwadomeny, to prawdopodobnie staliśmy się właścicielami zbanowanej domeny (domeny która mocno łamała wytyczne google), warto sprawdzić historię domeny za pomocą chociażby serwisu https://archive.org/index.php, który umożliwia sprawdzenie co wcześniej było pod tą domeną. Jeżeli obecna strona nie łamie wytycznych, taką domenę można odzyskać, należy dodać ją do Google Webmaster Tools, a następnie skorzystać z formularza o ponowne rozpatrzenie opisując cała sytuację: https://www.google.com/webmasters/tools/reconsideration