E-mail

kontakt@dboho.pl

Telefon

+48 788 01 01 31

Dane firmy

NIP: 816-167-32-34
37-312 Łętownia 185

SEO-Odkurzacz – Czyli soft, który musisz mieć!

SEO Narzędzia SEO SEO-Odkurzacz – Czyli soft, który musisz mieć!

SEO-Odkurzacz – Czyli soft, który musisz mieć!

W dzisiejszym wpisie, mam zaszczyt przedstawić Państwu jedno z najczęściej używanych narzędzi SEO, które wykorzystywane jest podczas analizy profilu linków. Wiele osób używa je podczas analizy linków stron, które otrzymały filtr ręczny lub algorytmiczny. Program znacząco pozwala zaoszczędzić czas, a tym samym przyśpiesza identyfikacje linków o bardzo niskiej wartości. SEO-Odkurzacz, można także wykorzystać do analizy profilu linków swojej konkurencji. Narzędzie to jest świetną alternatywą wielu płatnych narzędzi Online, które oferują abonamentową usługę analizy profilu linków. Cały artykuł opiszę w oparciu o analizę jednego z moich katalogów. Każda zakładka programu jest bardzo dobrze opisana, więc nie powinien on stanowić dla większości problemu.

Główny ekran programu:

SEO odkurzacz - ekran głównyW tej sekcji definiujemy domenę do analizy oraz wklejamy lub importujemy z narzędzi dla Webmasterów linki do analizy. Ponadto mamy możliwość Usunięcia z listy (linków oraz domeny), które dodaliśmy już do pliku disavow. Przydaję się to w przypadku, gdy po pewnym czasie dokonujemy ponownej analizy linków.

Ustawienia analizy

SEO-Odkurzacz i ustawienia analizy linkówW miejscu tym, definiujemy jakie informacje nas interesują w trakcie analizy linków. Przy dużej ilości linków do analizy, radzę zaopatrzyć się w PROXY, bo inaczej analiza może potrwać nawet cały dzień ;).

Pobieranie informacji o linkach

Zakładka w której program pobiera informacje o linkach

W miejscu tym program dokonuje analizy linków. Możesz tu sprawdzić postęp analizy, sprawdzić ile adresów proxy zostaje wykorzystywanych, spalonych itd.

Profil linków

Zakładka Profil linków została podzielona na 3 sekcje: Anchory, Geolokalizacja i języki oraz Strony na których znaleziono linki.

Profil linków - zestawienie anchorówW prawej części, gdzie mamy rozkład podstron i anchorów, klikając dwukrotnie na daną podstronę zobaczymy w nowym oknie pełną listę anchorów, która prowadzi do niej oraz ilość użycia danego słowa.

Szczegółowy podgląd anchorów dla danej podstronyGeolokalizacja i język

Znajdziesz tu informacje na temat ilości linków z poszczególnych domen, Geolokalizacji IP, Języka stron z linkami, Klas adresowych czy też Domen TLD.

geolokalizacja i ilość linków z domenStrony na których znaleziono linki

 Rozkład linków według otoczenia, skryptu, page rank i domeny w indeksieZakładka ta zawiera informacje na temat otoczenia linku, skryptu strony na której pojawia się link, PageRank domeny, gdzie znajduje się link.

Szczegóły

Program wykorzystuje reguły oceniające jakość poszczególnych linków, widoczne są one w kolumnie Rules. Każdy podejrzany link, kolorowany jest na czerwono. Po kliknięciu w dany link, poniżej otrzymamy wynik reguł, które go dotyczą.

Szczegóły linkówW górnej części mamy szereg pól i opcji, które pozwolą nam na filtrację danych.

Klikając prawym przyciskiem myszy, możemy w prosty sposób oznaczyć wszystkie linki w domenie jako złe, dodać komentarz do linku, dodać lub usunąć domenę jako bezpieczną. Wszystko to ułatwi nam stworzenie pliku disavow czy też przyda się w przypadku ręcznego filtra.

Oznaczanie linków WWWRaporty

Oznaczając na bieżąco domeny, linki możemy w prosty sposób wygenerować sobie raport z poziomu programu, który możemy potem wykorzystać w odpowiedni sposób np. jako wcześniej wspomniany plik disavow.

Raport disavow z poziomu programu

Pozostałe informacje

Na stronie programu SEO-Odkurzacz można znaleźć dodatkowe informacje na temat narzędzia, dodatkową instrukcję obsługi: http://www.nanomedia.pl/wp-content/downloads/seo_odkurzacz/instrukcja.pdf, czy też wersje demo.

* Pamiętaj aby podczas korzystania z programu kierować się także swoim doświadczeniem, itd. Nie zawsze oznaczony link musi być zły.

Wersja Demo:

Przed zakupem można pobrać wersję demo: http://www.nanomedia.pl/wp-content/downloads/seo_odkurzacz/seo_odkurzacz.zip
Wersja ta posiada ograniczenia, pozwala na analizę linków umieszczonych na stronach w domenach zaczynających się na literę „a”.

Przykład:

Analizując poniższą listę linków:

http://aniaakatalog.pl/mojwpisdokatalogu.html
http://winiarrokatalog.pl/wpiswkatlaogu-winiar.html
http://andreas-cat.pl/moj-seo-wpis.html

Program przeanalizuje jedynie 2 linki, te z domen: aniaakatalog.pl oraz andreas-cat.pl. Całość bardzo dobrze wytłumaczona jest w instrukcji, której link znajduje się wyżej.

Nowa wersja programu 2.0

[youtube id=”0S5KdjNTsts” mode=”normal” align=”center”]

Comments

 • 10 marca 2014

  Dobrze, ale w jakim celu to oprogramowanie chociażby wyróżnia się spośród innego oprogramowania tego typu które w dodatku działa online? Mam tutaj na myśli, w czym jest ono lepsze od chociażby słynnego majesticseo albo ahrefs.com?

 • 31 marca 2014

  Od dłuższego czasu zastanawiam się nad odkurzaczem, trzeba przyznać, że w tym artykule fachowo przedstawiono jego zalety. Muszę jeszcze tylko znaleźć coś o wadach 😉 Niemniej dziękuję za fachowe przeanalizowanie tego programu.

 • 18 kwietnia 2014

  Analiza linków to podstawa. Obecnie korzystam z ahrefs lub majestica, ale widzę, że warto będzie sprawdzić to narzędzie. Wydaje się, że jak już się je pozna, to pozwoli ono zaoszczędzić czas. Dzięki za tutorial. ;]

 • 30 lipca 2014

  Programy tego typu, gdzie mamy wiele opcji filtrowania są bardzo przydatne w przypadku dokładnej analizy, jeśli „toksyczne” to jedynie fragment profilu linkowego witryny. Filtrowanie i szczegóły dają wygodę w porównaniu do tańszego Scrapeboxa – warto ze względu na oszczędność czasu.
  W przypadku typowego linkowania samymi słowami kluczowymi (o nie jest takie rzadkie) scrapebox, excel i ahref w zupełności wystarczy.

 • 2 sierpnia 2014

  Mam i bardzo sobie cenię to narzędzie w epoce banów. Jeszcze udało mi się kupić bez abonamentu, więc jestem bardzo zadowolony. Dodatkowo autor cały czas pracuje nad softem, a o nowych funkcjach i sugestiach od użytkowników można na bieżąco czytać na pio ;).

 • 7 sierpnia 2014

  Właśnie zdecydowałem się na zakup licencji, czytając ten i podobne artykuły można dojść do wniosku że narzędzie jest super… Jednak nigdzie nie znalazłem opinii by za pomocą tego softu komuś udało się osiągnąć cel – tzn np wyjść z filtra 🙂 Może ktoś napisać coś o wymiernych skutkach używania tego programu?

  • 30 sierpnia 2014

   Sami używamy tego oprogramowania od prawie 6 miesięcy. Jest przyjazne i intuicyjne. Jedynym problemem jest konieczność wgrania linków z GWT oraz zakup odpowiednio dobrych proxy. Najlepiej w zapasie , bo zużycie przy większej analizie jest naprawdę spore. A czekanie po 30 sekund na linka po wyczerpaniu puli proxy wprost niemożliwe.

 • 2 września 2014

  Bardzo Ciekawe narzędzie, które pomogło nam w analizie Linków dla jednej z domen, która otrzymała Filtr. Mieliśmy ponad 70 tyś linków do analizy, a program pomógł nam to przyśpieszyć. Ponadto używając go w nowych projektach mamy gotowe pliki domen które należy wykluczyć na starcie o ile występują, a także wiemy które domeny są dobre.

  Bardzo polecamy to narzędzie! Chyba najlepsze na rynku SEO!!!

 • 14 września 2014

  Z pewnością zakupienie tego programu warto rozważyć, sporym ułatwieniem było by opisanie ceny licencji oraz kosztów użytkowania. Martwi także konieczność wykupienia dobrych proxy. Posiadania tego typu narzędzi byłoby mniej niezbędne gdyby google zwyczajnie automatycznie pomijało te linki, które uważa za szkodliwe.

 • 26 września 2014

  Czyli soft, który musisz mieć! to haslo słyszałem juz kilkanascie razy, od seo adder i dalej. hy:) może tym razem jest inaczej, ale po tych poprzdnich sofrach co kupilem – okazlo się iż nie musiałem ich miec, wcalie nie 🙂

 • 6 maja 2015

  Ja mam natomiast pytanie innego typu. Jak jest z zasobożernościa tego narzędzia? tzn. czy przy analizę powiedzmy 15 tys linków da się normalnie pracować na komputerze? Ile potrwa mniej więcej taka analiza na komputerze z dwurdzeniowym Procesorem AMD 4800+ 4GB RAM? Czy do analizy da się wrzucić plik w formacie np. txt zawierający linki bez podpinania API i Proxy?

 • 24 maja 2016

  Odkurzacz super, ale po ponad roku użytkowania przesiadłem się na pakiet Clusteric. I praktycznie cała analiza stałą się o niebo łatwiejsza. Szkoda tylko, że dostęp do MOZa jest tak mocno ograniczony, bo pobieranie danych dotyczących analizowanej strony bez wiarygodnych wskażników DA, PA czy Trust jest mocno ograniczone. Duży plus za możliwość samodzielnego ustawiania poziomu toksyczności linków.

Zostaw komentarz