E-mail

kontakt@dboho.pl

Telefon

+48 788 01 01 31

Dane firmy

NIP: 816-167-32-34
37-312 Łętownia 185

SEO PowerSuite

SEO PowerSuite

Dziś chciałbym wam opisać kolejne programy z pakietu SEO PowerSuite. Na blogu znajdziecie już jeden program z tego pakietu. W pakiecie tym znajdują się programy tj. Rank Tracker, WebSite Auditor, SEO SpyGlass, LinkAssistant. Poniżej przedstawię kilka cennych, ogólnych i szczegółowych informacji na temat każdego z programów. Szczegółowe informacje na temat seo tools, które opisałem poniżej można przeczytać na oficjalnej stronie produktu.

Dostępne języki:

wersje językowe

Główny atut całego Pakietu PowerSuite to język polski. Jeszcze kilka miesięcy temu programy te były dostępne tylko i wyłącznie w języku Angielskim. Teraz do wyboru mamy: Niemiecki, Angielski, Francuski, Holenderski, Rosyjski, Słowacki, Hiszpański.

Zaawansowane Ustawienia:

Pakietu umożliwiają bardzo zaawansowane ustawienia tj. rotacyjne proxy, symulacje człowieka, ustawienia konta Google Analytics, zarządzanie czynnikami jakie chcemy analizować, a także wiele ustawień wyglądu co pozwala na ustawienie programu praktycznie tak jak chcemy pod swoje potrzeby.

Rozmiar:

Rozmiar całego pakietu to zaledwie 56,6 MB.

Inne informacje:

Podczas analizy dużej ilości stron lub dużych stron należy zakupić klucz Anti-CAPTCHA. Gdyż przepisywanie tysiąca razy kodu z obrazka może przyprawić o ból głowy.

anti captcha

Pobierz / Kup:

Pobierz SEO PowerSuiteKup SEO PowerSuite

Rank Tracker

Rank TrackerJest to pogram, który pozwoli Ci na sprawdzenie obecnych pozycji twojej strony na dane Frazy w wyszukiwarkach tj. Wirtualna Polska, Google pl, Onet.pl (Świat i PL), NetSprint.pl, a także w wielu różnych wyszukiwarkach z innych krajów. Program oferuje możliwość przeglądania wyników z danego dnia, a także generuje różne wykresy. Umożliwia on także sugerowanie słów kluczowych za pomocą 20 metod co przydaje się przy wyszukiwaniu dodatkowych słów na które możemy linkować naszą stronę by zróżnicować linki przychodzące. Ważną funkcją jest Harmonogram, która pozwala na określenie co ile nasze projekty mają być aktualizowane o najnowsze statystyki. Dzięki czemu będziemy mogli zapomnieć o tym by codziennie odświeżać nasze projekty. Dodatkowym bardzo fajnym atut programu to generowanie raportów, który dostarcza wiele cennych informacji w jednym miejscu. Program świetnie nadaje się do monitorowania własnych serwisów, a także serwisów konkurencji.

Bardziej szczegółowe informacje w języku angielskim można zobaczyć na stronie produktu.

monitorowanie

rank tracker - wyglad

SEO SpyGlass

SEO SpyGlass for Windows, Mac, LinuxProgram ten pozwala na analizę własnej strony lub strony konkurencji. Dzięki programowi sprawdzimy jakie linki prowadzą do danego serwisu internetowego i na jakie frazy. Program umożliwia sortowanie  po danym parametrze, który nas interesuje: Wyszukiwarka, Strona linku zwrotnego, Tytuł, Linki zwrotne, Tekst odnośnika, Odnośnik adresu URL, PR strony, Linki zewnętrzne, Razem linków, Wartość linku, Domena, IP domeny, PR domeny, Lista DMOZ, Wykaz indeksów Yahoo!, Raning Alexa, Wiek domeny. Program również oferuje generowanie profesjonalnego raportu dla danej strony. Dodam, że w tym programie również można dodać konto Google Analytics. Z racji, że program i jego opis pojawił się na blogu tutaj, więc nie będę się więcej rozpisywał na jego temat. Dodałem tylko informacje, które nie były poruszane w tamtym artykule.

Bardziej obszerny opis programu oraz filmik demo znajdziesz tu.

Wygląd:
seospyglass - wygląd

seospyglass - dane

WebSite Auditor

WebSite Auditor for Windows, Mac, LinuxJest programem, który służy do optymalizacji strony. Dzięki niemu dowiemy się jakie elementy powinniśmy zmienić na stronie (Błędy w HTML, CSS, zbyt długie tytuły, sprzeczne kodowanie znaków, zbyt duży rozmiar podstron, zbyt wiele ramek, brakujące tytuły lub meta description). Dowiemy się także rozkładu Page Rank na poszczególne podstrony czy też informacji na temat statystyk indeksowania przez wyszukiwarki Google, Yahoo, Bing.

Program sprawdza 3 Grupy czynników (można wybierać dowolne z nich):
Czynniki wewnętrzne tj.: Informacje o stronie (tytuł, meta keywords, itd.), Razem linków (łączną ilość linków na stronie), Linki zewnętrzne (linki strony do innych stron).
Czynniki zewnętrzne tj.: PageRank strony w Google, Data bufor w Google (data, z którą strona została zapisana w buforze Google), Data bufor w Yahoo!, Data bufor w Bing, Data bufor w Yandex, Popularność strony w Gooogle (sprawdza popularność linków strony w Google).
Struktura i kodowanie tj.: Instrukcje robotów, Błędy weryfikacji (ilość błędów znaleziona z serwisem W3C), Błędy weryfikacji CSS, Status kodu HTTP (Kod odpowiedzi zwrócony przez serwer WEB), Błędne linki, Kanoniczny adres URL, Typ zawartości, Standard znaków, Wielkość kodu HTML, Linki Nofollow, Ostatnio zmodyfikowano (data ostatniej modyfikacji strony).

Więcej informacji na temat programu w języku angielskim tutaj.

Wygląd:
WebSite Auditor - wyglad

WebSite Auditor - raport

LinkAssistant

LinkAssistant for Windows, Mac, LinuxProgram pozwala na Budowanie linków do naszej strony poprzez wysyłanie chociażby e-maila do danego Partnera z zapytaniem o wymianę linków, lub wyszukanie stron z konkretnym słowem kluczowym, które posiadają podstrony tj. partnerzy, przyjaciele, linki, czy też obsługują wymiany linków itd. czyli potencjalne witryny, które są zainteresowane wymianami linków lub które umożliwiają zostanie partnerem ich serwisu. Program umożliwia także stworzenie na naszej stronie takiej wymiany linków bez znajomości HTML, wystarczy zaznaczyć obszar w którym ma być generowany katalog linków z wymiany, a program sam wygeneruje odpowiedni plik .html, który może sam wrzucić na serwer lub zapisać go na dysk. Po stworzeniu takiego katalogu, będziemy mogli dodawać linki do swojej witryny na innych stronach, które mają wbudowany system wymiany linków, w zamian dając link u nas. Program ukazuje informacje na temat statusu linków np. (Oczekuje na link zwrotny od nas, Wypełniono formularz o dodanie linku, Link aktywny itd.).

Wyszukać partnerów możemy na 6 sposobów: Znajdź strony przez wyszukiwanie słów kluczowych, Znajdź strony z formularzami próśb o linki, Znajdź witryny zawierające linki do konkurentów, Znajdź witryny, które już linkują do ciebie, Zbiór wszystkich adresów znajdujących się na stronach internetowych jakie możesz określić, Wykonaj głębokie skanowanie na określonej przez ciebie stronie.
Po czym należy wpisać np. istotne dla nas słowa kluczowe, które potencjalni klienci mogą wpisywać  w wyszukiwarce. Kolejnym krokiem w narzędziu będzie określenie w jakiej wyszukiwarce ma wyszukać ono Partnerów.

Program posiada wbudowaną obsługę e-mail pozwalającą na odbieranie / wysyłanie e-maili, dzięki czemu możemy zarządzać całym procesem kontaktowym z danym partnerem z poziomu programu. Tak jak pozostałe programy pozwala na stworzenie raportu oraz wykresów z budowania linków.

Dokładnie wszystkich możliwości programu nie jestem w stanie opisać, gdyż z tego narzędzia mało korzystam, a jeżeli korzystam to w celu szukania stron z podanymi słowami kluczowymi, które umożliwiają reklamę na stronie np. przyjaciele tak jak w przypadku seokatalogów. Jeżeli wiesz coś więcej na ten temat to zapraszam do wypowiedzenia się w komentarzu z chęcią poprawie te informacje w artykule, a tymczasem po więcej informacji zapraszam na stronę produktu, gdzie szczegółowe informacje są opisane w języku angielskim.

Wygląd:

LinkAssistant - wygląd

Comments

 • 12 września 2012

  Dzięki za ciekawą recenzję narzędzia, słyszałem o nim już wcześniej. Dostępna jest wersja darmowa do testów, jak przetestuje to dam znać.

 • 17 września 2012

  Testowałem kilka dni temu SEO SpyGlass oraz WebSite Auditor i bardzo spodobały mi się te narzędzia. Tak jak napisałeś, w darmowej wersji sporo rzeczy jest niedostępnych, a szkoda, bo mogliby przynajmniej przez 30 dni udostępnić pełną wersję. Mimo wszystko uważam, że warto się im przyjrzeć, jako alternatywie dla innych softów tego typu. Zainteresował mnie LinkAssistant i jak to działa w Polsce?

 • 17 sierpnia 2013

  Konrados

  Ostatnio bardzo wiele zmian zostało wprowadzonych w SEO PowerSuite. Nie dość trzeba kupić całe oprogramowanie, to potem jakaś głupia subskrypcja co miesiąc aby móc na nic pracować. Totalnie się teraz nie opłaca. Sam przerzucam się na majestic, bo przynajmniej warto tam utopić te pieniądze.

 • 24 września 2013

  właśnie zauważyłam że coś się zmieniło jeszcze rok temu o wiele więcej opcji było dostępnych na darmowej wersji a teraz nie opłaca się go nawet ściągać a szkoda bo można było na nim trochę podziałać jak ktoś zaczynał przygodę z seo

 • 21 kwietnia 2015

  Wpis ma już swoje lata, ale jak najbardziej jest aktualny. Dawno temu używałem seo spy glass, teraz postanowiłem go sobie pobrać i mam zamiar wykupić subskrypcję, bo naprawdę jakie tam można znaleźć linki…
  Moim zdaniem najlepszy program okienkowy, nawet lepszy niż strona MajesticSeo (to moja opinia).

Zostaw komentarz