E-mail

kontakt@dboho.pl

Telefon

+48 788 01 01 31

Dane firmy

NIP: 816-167-32-34
37-312 Łętownia 185

Jak stworzyć piękną witrynę internetową w niespełna godzinę

Po Godzinach Jak stworzyć piękną witrynę internetową w niespełna godzinę

Jak stworzyć piękną witrynę internetową w niespełna godzinę

Ostatnio wiele osób pytało mnie o jakąś stronę, która umożliwi w prosty sposób stworzenie własnej strony. Poniżej przedstawię Państwu jeden z takich serwisów.

Wiem, jak ważne jest posiadanie witryny internetowej, zwłaszcza kiedy prowadzi się własną firmę. Wizja tworzenia własnej, specjalnie zaprojektowanej witryny może być zniechęcająca dla osób, które nie dysponują wiedzą z zakresu kodowania lub projektowania witryn internetowych. Dostępne są setki szablonów i usług pozwalających na uruchomienie witryny, jednak różnią się one znacząco pod względem jakości, fachowości i możliwości dostosowania do potrzeb klienta. Można wynająć projektanta stron internetowych, który opracuje internetowy wizerunek firmy i stworzy unikalną witrynę, jednak często wiąże się to z dużym kosztem, co dla niektórych jest nieosiągalne.

Na szczęście dostępne są także świetne darmowe serwisy. Jednym z nich jest Wix, cieszący się rosnącą popularnością dzięki modnym i interesującym projektom. Jest to kreator witryn internetowych HTML5 działający na zasadzie „przeciągnij i upuść”. Możecie wybrać jeden z wielu szablonów i za pomocą kliknięcia dodać do niego elementy graficzne,treść, widgety oraz galerie, które są edytowalne pod względem czcionki, kolorystyki i efektów specjalnych. Serwis ten jest polecany przez fotografów, artystów i przedsiębiorców, a jest dostępny zupełnie za darmo.

Kilka wskazówek, jak wykorzystać doskonały styl serwisu, aby szybko i bez wysiłku zbudować własną, dopasowaną do potrzeb witrynę internetową.

1. Wejdź na stronę wix.com i kliknij „Zacznij teraz”.

2. Wprowadź adres mailowy i wybrane hasło. Nie martw się, Wix nie sprzeda ani nie udostępni informacji na twój temat. Nie będzie również zasypywał cię przesyłkami reklamowymi.

3. Potwierdź utworzenie konta, a następnie zaloguj się.

Po zalogowaniu otrzymasz wybór kategorii szablonów, którymi możesz być zainteresowany:

Wybór szablonów - Wix.com

Wybierz odpowiednie kategorie i wciśnij przycisk ,,GO”.

Wybór Szablonu - Wix.com

Jeżeli któryś z ukazanych szablonów spodobał Ci się to przejdź do jego Edycji używając przycisku ,,Edytuj” znajdującego się przy każdym szablonie.

4. Jeżeli żaden z szablonów nie spodobał Ci się to spróbuj poszukać innego. Możesz to uczynić poprzez wybór innych kategorii z lewego menu, bądź kliknij na sekcję darmowych szablonów w menu głównym.

5. Wybierz gotowy szablon, który cię zainspiruje lub, jeśli chcesz zacząć od podstaw, kliknij link „Puste” i wybierz podstawowy szablon. Wszystkie gotowe szablony są w pełni edytowalne.

6. Skorzystaj z kreatora HTML5 „przeciągnij i upuść”, aby dodać tekst, aplikacje, galerie, kształty i wiele więcej do swojego szablonu.

Kreator - wczytywanie

Każdy element jest osobno edytowalny pod względem koloru, czcionek, tła etc. W zależności od elementu , klikając na „Ustawienia” zobaczysz opcje jego dostosowania.

Edycja - Szablonu

Po załadowaniu się edytora zostanie wyświetlone okienko z pomocą 😉 w którym będą Państwo mogli zobaczyć wiele ciekawych informacji.

Tutorial

Treść filmiku:

[youtube id=”8Gy_zpelyN0″ mode=”normal” align=”center”]

7. W celu spersonalizowania twojej witryny załaduj swoje zdjęcia, logo i grafikę. Możesz dodać jeden z dostępnych elementów z Galerii Wix lub użyć aplikacji z Wix App Market.

8. Aby dodać ikonki sieci społecznościowej, kliknij na opcję „Dodaj” i wybierz „Społecznościowe”. Widżety HTML przydają się do dodawania innych elementów, takich jak filmiki z YouTube, pokazy slajdów, formularze lub okienko czatu.

9. Jeśli chcesz zobaczyć efekty swojej pracy, w dowolnym momencie możesz kliknąć przycisk „Podgląd”. Zapisz swój projekt, a następnie kliknij przycisk „Opublikuj”, aby otrzymać adres URL i zobaczyć efekt.

10. Wejdź na swoje konto, by stworzyć dopasowaną wersję strony na Facebooka i telefony komórkowe, klikając na przyciski usytuowane obok miniaturki twojej witryny.

Jak widać, kreator witryn internetowych jest niezwykle prosty w obsłudze i może być uzależniający! Ilość opcji dla twoich projektów jest nieskończona i możesz stworzyć wiele witryn, aby przekonać się, jak mogą wyglądać. Jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności, Wix oferuje pomoc na forum i samouczki wideo, które pomogą Ci w opanowaniu kreatora. Ponadto do twojej dyspozycji jest wspaniały zespół centrum szkoleniowego, oraz baza profesjonalnych projektantów Wix, którzy zapewniają wyjątkowo konkurencyjne stawki. Oto kilka przykładów na wykorzystanie tego serwisu:

Na stronie Poznaj Wix znajdziesz jeszcze więcej inspirujących pomysłów.

Zapraszam do testowania i tworzenia własnych stron, a także do umieszczania w komentarzach, adresów swoich stron stworzonych za pomocą WIX.

Comments

 • 26 maja 2013

  Tutaj jest też coś równie ciekawego i na wordpressie headwaythemes.com 🙂 Mając zdjęcia można porobić równie ładne rzeczy a dodatkowo dzięki wtyczką wordpressa można dodać inne cuda:) Oprócz tego jest jeszcze stary jak świat Artisteer. Jest w czym wybierać. Oczywiście każdy wybiera w tym co mu bardziej pasuje.

 • 22 sierpnia 2013

  Korzystałem z wixa ładnych pare lat temu, gdzie tworzyłem proste stronki, muszę przyznać, że przez te kilka lat niezlie ruszyli do przodu, duży skok od przedszkolaka do poziom profesjonalnego.

 • 27 listopada 2013

  Faktycznie wiele się zminieniło odkąd pierwszy raz bawiłem się Wix-em. Artisteer byłby fajny gdyby przewidywał inne układy niż 1,2 albo 3 kolumny. Natomiast czy nie byłoby jeszcze szybciej skorzystać z darmowego szablonu ? Oczywiście wiem, że nie byłoby to unikalne ale czasowo porównywalne a link w stopce zostaje chyba w jednym i drugm przypadku.

 • 12 kwietnia 2014

  miodys

  Tworzenie własnej strony na wix.com jest banalnie proste.
  Wiem ponieważ też założyłem sobie kiedyś stronę na wix.com i mam ją już długo i jest dalej w edycji.
  Nie ma potrzeby płacenia wix.com za stronę ale można dokonać płatności na ich konto za wykorzystanie ich serwera.

 • 23 lipca 2014

  Wierzba

  ja tworzyłam bardzo intuicyjnie stronki przez webwavecms.com, zwłaszcza, że w nim nie trzeba znać języka html, więc wszelkie kodowanie odpada 😉 No ale co kto woli oczywiście. Niestety Joomla była dla mnie zbyt oporna, WP już lepiej, ale jednak przez webwave idzie mi najłatwiej

Zostaw komentarz