E-mail

kontakt@dboho.pl

Telefon

+48 788 01 01 31

Dane firmy

NIP: 816-167-32-34
37-312 Łętownia 185

Wyciągnij więcej ze swoich wpisów w preclach, katalogach itd.

SEO Poradniki Wyciągnij więcej ze swoich wpisów w preclach, katalogach itd.

Wyciągnij więcej ze swoich wpisów w preclach, katalogach itd.

Zadziwia mnie fakt, że większość ludzi, którzy zdobywają linki do swoich stron z blogów, katalogów czy innych miejsc, pozostawiają swoje wpisy na pastwę losu. Dodają setki takich wpisów, a potem piszą, że nie przynosi to efektu, bądź efekt jest ale słaby itp. Zapominacie też o takim fakcie, że sami tworzycie w pewien sposób schemat, których Wujek Google ponoć nie lubi. Dlaczego mówię schemat? Ponieważ każdy wpis, staję się wpisem, którego już potem nikt nie docenia, a przecież informacje pojawiające się na temat naszej strony w różnego rodzaju serwisach, powinny być z chęcią cytowane i linkowane przez internautów.

W tym artykule pokaże Ci, jak wyciągnąć więcej z wpisów, które umieściłeś w katalogach, na blogach i w innych serwisach. Metody te działają tylko na określonych stronach, gdzie administrator nie wyłączył wszystkich możliwych sposobów, które pozwalają zwiększyć samodzielnie moc swojego wpisu. Moc wpisu zostaje zwiększona poprzez wykorzystanie wewnętrznego linkowania (zazwyczaj z głównej strony).

Serwisy z artykułami oparte o WordPress i nie tylko

1. Pierwszym ze sposobów będzie komentowanie artykułu. Aby metoda ta działała muszą być spełnione poniższe wymagania:

 • Administrator musi zezwalać na komentarze na blogu / stronie.
 • Zazwyczaj w WordPress, my jako osoby publikujące wpis również mamy możliwość zezwolenia na komentarze pod naszym tekstem.
 • Najważniejsze to, aby na Stronie Głównej tego serwisu znajdowała się lista: Ostatnich komentarzy / Top Komentarze.
Blok Ostatnie Komentarze w Wodpress

Przykład bloku z ostatnimi komentarzami.

Co nam to dało? Nick osoby linkuje z głównej strony do podstrony z naszym wpisem, dzięki czemu nasz wpis zostaje wewnętrznie linkowany. Blok z najnowszymi komentarzami, zazwyczaj publikowany jest przez większość blogów. Jest to najczęściej stosowana technika. Komentarze te, należy publikować w odstępach czasowych, tak, aby znaleźć się w 6 ostatnio komentujących osób. Ustawienia te mogą być bardzo różne, dlatego też na początku należy dokonać pełnej analizy każdej ze stron.

2. Kolejnym elementem, który często instalowany jest przez administratorów blogów są gwiazdki do oceny wpisów.

Plugin do ocen wpisów w WordPress za pomocą gwiazdek

System ocen wpisu ,, Gwiazdki ”.

Sam system ocen nie wystarczy. Strona główna bloga musi również posiadać blok, gdzie promuje najlepiej oceniane wpisy. Jeżeli taki blok jest dostępny to pozostaje nam systematycznie oddawać głosy na nasz wpis, aby być w TOP na stronie głównej.

Wpisy najwyżej oceniane - blok.

Blog z najlepiej ocenianymi wpisami.

3. Zdarzają się sytuacje, w których administratorzy serwisu promują w blokach na Stronie Głównej treści, które najczęściej czytane są przez odwiedzających. Jeżeli taka opcja jest możliwa to koniecznie musisz zdobyć ruch na swój wpis.

W metodzie 2 i 3 mogą występować zabezpieczenia w których to będziesz mógł np. oddać 1 głos z 1 IP. Czasami, gdy skrypt / plugin został napisany przez amatora bądź nie zostały przewidziane scenariusze typu: oszukiwanie przez 1 osobę, to da się ominąć limity. Przykładem w 3 metodzie może być fakt, że niektóre strony mogą interpretować każde odświeżenie podstrony z naszym wpisem jako zwiększenie licznika jej wyświetleń.

Wpisy w SEOkatalogach, PKSI itd.

Równie popularna metoda na pozyskiwanie linków, tu również dodawane są wpisy, z którymi nic się nie robi.

1. Tam samo jak w przypadku WordPress, niektóre katalogi umożliwiają dodawanie komentarzy, które promowane są na stronie głównej.

SEOkatalogi i 10 ostanio dodanych komentarzy

Ostatnio dodane 10 komentarzy w SEOkatalog.

2. TOP 10 Wpisów – Oceniane jest z ilości oddanych głosów poprzez gwiazdki. Czasami możliwe zdobycie bezpośredniego linku do naszej strony na wszystkich podstronach katalogu, o ile administrator tak zaznaczył w opcjach ;).

Lista 10 stron z gwiazdek w SEOKatalog

TOP 10 Stron w SEOKatalog – Oceniane z gwiazdek.

SEO katalog i ocena wpisu poprzez gwiazdki.

Przykład głosowania na stronę – gwiazdki w SEOKatalog.

Głosowanie w SEOKatalogach jest zabezpieczone. Z 1 IP możesz oddać 1 głos na dany wpis. Gdy nie masz zmiennego adresu ip, bądź dużej ilości adresów proxy, to nie poszalejesz.

Wkrótce postaram się opublikować na moim blogu: Skrypt do głosowania w SEOKatalogach z wykorzystaniem PROXY.

Istnieje bardzo fajna metoda na szybkie pozyskanie głosów bez użycia PROXY w katalogach opartych o skrypt PKSI. Jak niektórzy wiedzą bardzo lubię analizować i testować skrypty. Za pewną kwotę jestem w stanie odsprzedać informacje odnośnie tego błędu, dzięki czemu twoje wpisy w PKSI będą mogły cieszyć się duża ilością głosów. Więcej info poprzez kontakt.

oceny-pksi

3. TOP najlepszych stron – Jak wspomniałem wcześniej, oceniane tu jest, ile razy nasz wpis został wyświetlony. W przypadku SEOkatalogów jest to każde odświeżenie podstrony z wpisem.

Liczba wyświetleń w SEOKatalogach i jej wpływ na TOP najlepszych stron.

Liczba wyświetleń wpisu, który znajduje się w top najlepszych – SEOKatalog.

Warto więc przed działaniem przeanalizować konkurencję, a dokładnie, ile wyświetleń potrzebujemy naszego wpisu, aby minąć jedną ze stron.

Podsumowanie

Dość duży % stron umożliwiających dodawanie artykułów reklamowych, daje możliwość darmowego zwiększenia mocy własnego wpisu. Należy jednak wykorzystać potencjał danego serwisu. Pamiętaj, że pomimo powyższych informacji, powinno się zdobywać bardzo dobrej jakość linki prowadzące do twoich artykułów reklamowych.

Comments

 • 24 czerwca 2013

  Przydatne wskazówki, których zastosowanie może mieć wpływ na pozycję Google. Dodatkowo system ocen często wizualizowany jest przez Google w SERP – dzięki czemu przy wysokich ocenach łatwiej jest pozyskać ruch z katalogów internetowych. Podobny, pozytywny wydźwięk mogą mieć same komentarze. Poza korzyściami wynikającymi z podbijaniem wpisów na stronę główną, dzięki pochlebnej treści mogą zachęcić internautę na wizytę na stronie.

 • 26 czerwca 2013

  Serafin W

  Nigdy nie myślałem, że takie coś może przynieść jakieś rezultaty. Od czasu do czasu dopalałem swoje niektóre wpisy jakimś SWL. Dopiero od dziś zacząłem tworzyć listę odnośników, gdzie znajduje się wpis odnośnie mojej strony. Będę testował opisane tutaj metody ponieważ dodaję dużo wpisów do precli i katalogów. Dzięki jeszcze raz.

 • 5 września 2013

  Grześ

  Oto bardzo dobry przykład, jak wykonywać pozycjonowanie z głową i sprytem:). Ciekawe informacje są niby bardzo proste, ale nie koniecznie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, co autor przedstawił w powyższych słowach. Ogólnie dziękuję za cenne wskazówki i będę starał się je stosować w codziennym hobby.

 • 21 października 2013

  Bardzo dużo ciekawych informacji. Dodatkowo chciałbym powiedzieć, że kiedyś znalazłem stwierdzenie że dobry precel nie powinien wyglądać jak precel. Ja osobiści posłuchałem się tej rady. Jednakże nie wiem jak zdobyć chętnych którzy będą publikować art. na mojej stronie, może jakieś wskazówki w następnym art.

  Warto byś również wspomniał powiedźmy w innym art. jak zrobić by nie dokładać kasy do swojego precla bo jednak domena kosztuje i hosting też a jak już ma się większą grupę wypiekaczy to inwestujemy rocznie całkiem niezłą sumę pieniędzy.

 • 23 października 2013

  Ciekawe porady. CTR i ilość wyświetleń zwiększałem od razu po moderacji danego wpisu. Odnośnie oceny i przyznawania gwiazdek będę musiał się przyjrzeć bliżej katalogom, w których umieszczane były wpisy.

 • 28 października 2013

  No cóż, to prawda że linkując ze strony głównej do wpisu wpis jest bardziej wartościowy, robot google częściej na niego zagląda no i tym samym siedzi pewnie cały czas w indexie, problem pojawia się wtedy kiedy tych linków mamy bardzo dużo i nie jesteśmy już w stanie wszystkich podbijać.

Zostaw komentarz