E-mail

kontakt@dboho.pl

Telefon

+48 788 01 01 31

Dane firmy

NIP: 816-167-32-34
37-312 Łętownia 185

Zwiększenie skuteczności w katalogowaniu

SEO Poradniki Zwiększenie skuteczności w katalogowaniu

Zwiększenie skuteczności w katalogowaniu

Informacje te pomogą Ci w znacznie skuteczniejszym katalogowaniu stron. Akceptacja dodawanych przez Ciebie stron w znacznym stopniu zwiększy się.

Cały opis przedstawię Ci na przykładach oraz udostępnię zrzuty ekranu. Twoja wiedza znacznie poszerzy się na tym punkcie. No więc zaczynajmy…

 • Wstęp

Zapewne słyszałeś o takim wynalazku jak mieszarka synonimów? Jeżeli nie to w skrócie opowiem Ci na czym ten program lub aplikacja www polega. Jeżeli wiesz co to mieszarka, przejdź do kroku pierwszego. Mieszarką synonimów nazywamy aplikację w postaci pliku .exe lub witrynę (skrypt) umożliwiający nam tworzenie zdań unikalnych poprzez stworzenie tekstu, który można mieszać. Teksty do mieszarki tworzone są w sposób {słowo|słowo 1| słowo2 | itd. } klamry {} jak i | mają bardzo duże znaczenie. {} – oznaczają początek oraz koniec słowa lub zdania, zaś | oznacza kolejne słowo lub zdanie do wymieszania.

 • Przykład:

Dawid {lubi|kocha} jeździć {rowerem|autem|samochodem}.

Po wklejeniu tego tekstu do mieszarki i wciśnięciu przycisku mieszaj otrzymamy takie zdania:
– Dawid lubi jeździć rowerem.
– Dawid lubi jeździć autem.
– Dawid lubi jeździć samochodem.
– Dawid kocha jeździć rowerem.
– Dawid kocha jeździć autem.
– Dawid kocha jeździć samochodem.

Opis ten pozwala nam już na chociaż trochę danie sobie unikalnej treści, gdyż trochę modyfikuję nam treść. Nie mniej jednak jest to bardzo fatalnie napisany opis. W tym artykule dowiesz się jak pisać wielopoziomowe teksty do mieszarki, które wystarczą na bardzo dużo tekstów by zostały wykryte jako nie unikaty.

Krok Pierwszy w tworzeniu wielopoziomowych opisów.

Na początku musisz zrozumieć co to znaczy, że opis będzie wielopoziomowy? Oznacza to, że na każde ze zdań będzie przypadać np. 4-6 różnych zdań.

Przykładowy obrazek, który pozwoli ci na zrozumienie o co chodzi.

Jak widzisz na dołączonym obrazku cały nasz tekst będzie składał się z około 6 bloków, z czego każdy blok będzie zawierał po 6-10 wersji tekstów mieszanych względem siebie oraz względem słowami każdego zdania.

By zobrazować Ci to bardziej mały przykład artykułu, który przedstawi ci tworzenie mieszania 1 z bloków czyli np. wstępu.

Zobrazowałem Ci tu 2 wersje wstępu, ty musisz stworzyć ich od 6-10 by było dobrze. Na zielono zostało zaznaczone miejsce gdzie następuje kolejne zdanie które będzie mieszane, a w nim również słowa w synonimach.

 • Zakończenie

Resztę naszego schematu wykonaj sam według tego co wyżej jest zrobione 😉

Mam nadzieję, że poradzisz sobie z tym krokiem. Taki schemat umożliwi ci dodanie strony do wielu katalogów bez większego powtarzania się wpisów. Ponadto im więcej wersji wpisów tym lepiej da Ciebie 😉 Warto zatem poświęcić 4 godziny na stworzenie dobrego wpisu z duża ilością wersji by wystarczył na dodanie nawet do 1tysiąca stron.

Comments

 • 2 lutego 2012

  Damtox

  Artykuł może lekko przesadny, ale nie będę ukrywał, że im więcej synonimów tym większe szanse na unikatowy wpis… Jak nie można sobie pozwolić na wydatek rzędu kilkuset złotych na same opisy do katalogów to takie rozwiązanie z całą pewnością będzie dobrym rozwiązaniem.

 • 24 września 2013

  Mi się podoba ten wpis. nigdy nie byłem do końca przekonany to tego typu pisania opisów pod katalogi, ale twój pomysł na wielopoziomowy opis bardzo mi się podoba. Aktualnie mam mniej czasu by siedzieć i pisać każdy opis ręcznie więc znajdę taki program online i postaram się zrobić taki artykuł według twojego pomysłu.

Zostaw komentarz