E-mail

kontakt@dboho.pl

Telefon

+48 788 01 01 31

Dane firmy

NIP: 816-167-32-34
37-312 Łętownia 185

Grafika na bloga i nie tylko?

Fotografia Grafika na bloga i nie tylko?
depositphotos - strona główna

Grafika na bloga i nie tylko?

Ostatnio poszukiwałem dobrych stron, gdzie znajdę w przystępnej cenie zdjęcia stockowe lub wektorowe. Jak wiadomo rzadko kiedy trafi się w Internecie fajny obrazek, który za darmo można wykorzystać na swojej stronie bądź stronie klienta. Dlatego trzeba szukać serwisów, które w przystępnej cenie oferują nam fotografie bardzo dobrej jakości. Mnie do gustu przypadł serwis o nazwie Depositphotos, który zebrał u mnie ogromną ilość plusów, o których postaram się napisać poniżej. Poniżej znajdzie się także, krótki opis na temat budowy strony i jej opcji.

Wygląd strony głównej

Sam wygląd strony głównej bardzo mi się spodobał. Jest miły dla oka i prosty w obsłudze. Myślę, że nikt nie powinien mieć jakichkolwiek problemów ze znalezieniem pola wyszukaj. Wygląd po zalogowaniu trochę już się różni, gdyż mamy po lewej stronie zdjęcia posegregowane według kategorii. Standardowo u samej góry pozostaje wyszukiwarka.

Przed zalogowanie:
depositphotos - strona główna

Po zalogowaniu:

 Wygląd strony głównej - po zalogowaniu

Wybór wersji językowej strony

Ogromnym plusem jest możliwość wyboru wersji językowej. Obecnie strona przetłumaczona jest na 15 języków, w tym też na polski. Wyboru można dokonać na dole strony (przed jak i po) zalogowaniu.

Wybór języka

Rejestracja konta

Możesz w prosty i szybko sposób zarejestrować konto lub zalogować się używając opcji ,,Logowanie przez Facebook.

Rejestracja konta

Po co rejestrować konto?
– Jeżeli mamy konto i prowadzimy swoją stronę, to możemy chociażby zarabiać poprzez program partnerski. Nic nie tracimy, a możemy zyskać.
– Zakładając konto możemy kupować zdjęcia.

Wyszukiwanie obrazków

Aby wyszukać zdjęcie wystarczy wpisać dowolną frazę w polu wyszukiwania, a następnie kliknąć przycisk ,,Szukaj”. Można zaznaczyć również czy chcemy szukać tej frazy w zdjęciach czy wektorach, lub opcjonalnie i tu i tu. Naturalnie w przypadku dużej ilości zdjęć na dane słowo, w prawym górnym i dolnym rogu znajdziemy stronicowanie.

Wyszukiwanie zdjęć

Fajną opcją tu jest ZOOM, który po najechaniu na obrazek pokazuje szczegółowe informacje na jego temat tj. rozmiar, a także umożliwia lepsze przeglądanie zdjęć bez konieczności otwierania każdego z osobna.

zoom

Jeżeli mamy potrzebę, możemy skorzystać z wyszukiwania zaawansowanego. Prezentuje się to mniej więcej tak:
Wyszukiwanie zdjęć - zaawansowane

Równie bardzo fajną i przydatną opcjąustawienia strony. Jest to szereg opcji, które możemy włączyć by ułatwić sobie przeszukiwanie – wyszukanych zdjęć.

Ustawienia Strony

 Płatności i ceny

 Jednym chyba z najważniejszych punktów, które interesują każdego to cena. Jak wiadomo zakup zdjęć to nie groszowe sprawy. Serwis depositphotos umożliwia zakup Abonamentu 1, 3, 6, 12 – miesięcznych bądź zakup kredytów. Tu już każdy indywidualnie musi wybrać coś dla siebie, co będzie bardziej dla niego opłacalne. W abonamentach mamy dodatkowo możliwość wyboru w ilości zdjęć, które możemy dziennie pobrać: 5, 10, 20, 30, 50, 100, 150, 200.

Plan abonamentowy:

abonamenty

Plan kredytów:

kredyty

Minimalna ilość kupowanych kredytów to 50. Możemy wpisać dowolną ilość nie mniejszą jak 50 np. 51.
Płatności możemy dokonać na wiele popularnych sposobów. Do koloru do wyboru ;).
Płatności

Ceny zdjęć:

Ceny za zdjęcia są różne. Zależą też od rodzaju licencji, którą wykupujemy na dane zdjęcie. W pierwszej kolejności radzę się zapoznać z materiałem odnośnie porównania standardowej licencji oraz rozszerzonej: http://pl.depositphotos.com/comparison.html

Licencja standardowa:

Kredyty licencja standardowa

Licencja rozszerzona:

Kredyty licencja rozszerzona

Program partnerski

Muszę wspomnieć o programie partnerskim, który pozwala na zarabianie. Jeszcze nic na nim nie zarobiłem, gdyż niedawno zacząłem przygodę z tym serwisem, ale będę wdzięczny jeżeli zostaniesz moją pierwszą osobą, która zarejestruje się z linka polecającego: http://depositphotos.com?ref=1955437

Program Partnerski

Na zakończenie

Proszę się nie sugerować cenami. Bo wiadomo z dniem powstawania tego artykułu ceny są takie. Z czasem pewnie się zmienią. Więcej informacji pozostawiam wam do przeczytania już na stronie depositphotos.com. Na zakończenie chciałbym jeszcze wspomnieć, że depositphotos prowadzi blog, na którym znajdują się ciekawe informacje odnośnie strony, jak i wiele ciekawych artykułów, które warto przeczytać.

 Zapraszam do komentowania, a w szczególności będę wdzięczny jeżeli zarejestrujesz się w tym serwisie z mojego linka i pozostawisz u mnie komentarz.

Comments

 • 12 stycznia 2013

  Weronika

  Również korzystam z tego portalu do pobierania zdjęć na swój blog, czy też do prac, które wykonuje dla swoich klientów. Ceny są bardzo dobre, jeśli ktoś potrafi zarobić na tym co zrobił z tych zdjęć 😉 Na początku kupowałam zdjęcia pojedyńczo, a taraz mam już wykupiony abonament, gdzie codziennie mogę pobrać kilka zdjęć. Moim zdaniem bardzije się opłaca.

 • 11 lutego 2013

  Emonia

  Świetny wpis! Bardzo lubię poznawać nowe strony z których można pobierać ciekawe obrazki, gdyż bardzo dużo czasu poświęcam grafice, a także tworzeniu Layoutów. Tej strony oraz jej możliwości jeszcze nie znałam. Czekam na jakiś wpis w którym może zechcesz podsumować, a także podzielić się większą ilością stron tego typu. Mogą to być serwisy płatne i darmowe. Pozdrawiam i życzę kolejnych świetnych wpisów.
  Monia 😀

 • 1 marca 2013

  ja korzystam z fotolia – po polsku, płatności online itd… porównywałem z innymi i wg mojej oceny tam znalazłem najwięcej grafik, które mnie interesowały.
  Polecam jako temat kolejnego wpisu zestawienie kilku firm sprzedających grafiki – zrobić zestawienie na popularne hasła ile wyświetlają grafik i w jakich cenach.

 • 10 marca 2013

  IMO drogie są te obrazki na DP. Dotychczas korzystałem z sxc.hu i to jest chyba najlepsza witryna z darmowymi fotografiami. Po co przepłacać za coś, co można mieć za darmo? 🙂

  A chyba najlepszym i najoszczędniejszym sposobem jest kupić własny aparat… 😉 Idziemy do lasu/na łąkę/w góry i pstrykamy za friko ile wlezie.

 • 28 sierpnia 2013

  Też korzystam z fotolia – tanio, a poza tym spory wybór. Korzystałam z rożnych stron, ale ta wydaje mi się najbardziej odpowiednia. Z sxc.hu też kilka razy korzystałam. Ciekawy wpis, bardzo przejrzysty 😉 Pozdrawiam, i czekam na kolejne, mam nadzieje, że szybko pojawi się kolejny 😉

Zostaw komentarz