Grafika na bloga i nie tylko?
Ostatnio poszukiwałem dobrych stron, gdzie znajdę w przystępnej cenie zdjęcia stockowe lub wektorowe. Jak wiadomo rzadko kiedy trafi się w Internecie fajny obrazek, który za darmo można wykorzystać na swojej stronie bądź stronie klienta. Dlatego trzeba szukać serwisów, które w przystępnej cenie oferują nam fotografie bardzo dobrej jakości. Mnie do gustu przypadł serwis o nazwie Depositphotos, który zebrał u mnie ogromną ilość plusów, o których postaram się napisać poniżej. Poniżej znajdzie się także, krótki opis na temat budowy strony i jej opcji.
Wygląd strony głównej
Sam wygląd strony głównej bardzo mi się spodobał. Jest miły dla oka i prosty w obsłudze. Myślę, że nikt nie powinien mieć jakichkolwiek problemów ze znalezieniem pola wyszukaj. Wygląd po zalogowaniu trochę już się różni, gdyż mamy po lewej stronie zdjęcia posegregowane według kategorii. Standardowo u samej góry pozostaje wyszukiwarka.
Po zalogowaniu:
Wybór wersji językowej strony
Ogromnym plusem jest możliwość wyboru wersji językowej. Obecnie strona przetłumaczona jest na 15 języków, w tym też na polski. Wyboru można dokonać na dole strony (przed jak i po) zalogowaniu.
Rejestracja konta
Możesz w prosty i szybko sposób zarejestrować konto lub zalogować się używając opcji ,,Logowanie przez Facebook”.
Po co rejestrować konto?
– Jeżeli mamy konto i prowadzimy swoją stronę, to możemy chociażby zarabiać poprzez program partnerski. Nic nie tracimy, a możemy zyskać.
– Zakładając konto możemy kupować zdjęcia.
Wyszukiwanie obrazków
Aby wyszukać zdjęcie wystarczy wpisać dowolną frazę w polu wyszukiwania, a następnie kliknąć przycisk ,,Szukaj”. Można zaznaczyć również czy chcemy szukać tej frazy w zdjęciach czy wektorach, lub opcjonalnie i tu i tu. Naturalnie w przypadku dużej ilości zdjęć na dane słowo, w prawym górnym i dolnym rogu znajdziemy stronicowanie.
Fajną opcją tu jest ZOOM, który po najechaniu na obrazek pokazuje szczegółowe informacje na jego temat tj. rozmiar, a także umożliwia lepsze przeglądanie zdjęć bez konieczności otwierania każdego z osobna.
Jeżeli mamy potrzebę, możemy skorzystać z wyszukiwania zaawansowanego. Prezentuje się to mniej więcej tak:
Równie bardzo fajną i przydatną opcją są ustawienia strony. Jest to szereg opcji, które możemy włączyć by ułatwić sobie przeszukiwanie – wyszukanych zdjęć.
Płatności i ceny
Jednym chyba z najważniejszych punktów, które interesują każdego to cena. Jak wiadomo zakup zdjęć to nie groszowe sprawy. Serwis depositphotos umożliwia zakup Abonamentu 1, 3, 6, 12 – miesięcznych bądź zakup kredytów. Tu już każdy indywidualnie musi wybrać coś dla siebie, co będzie bardziej dla niego opłacalne. W abonamentach mamy dodatkowo możliwość wyboru w ilości zdjęć, które możemy dziennie pobrać: 5, 10, 20, 30, 50, 100, 150, 200.
Plan abonamentowy:
Plan kredytów:
Minimalna ilość kupowanych kredytów to 50. Możemy wpisać dowolną ilość nie mniejszą jak 50 np. 51.
Płatności możemy dokonać na wiele popularnych sposobów. Do koloru do wyboru ;).
Ceny zdjęć:
Ceny za zdjęcia są różne. Zależą też od rodzaju licencji, którą wykupujemy na dane zdjęcie. W pierwszej kolejności radzę się zapoznać z materiałem odnośnie porównania standardowej licencji oraz rozszerzonej: http://pl.depositphotos.com/comparison.html
Licencja standardowa:
Licencja rozszerzona:
Program partnerski
Muszę wspomnieć o programie partnerskim, który pozwala na zarabianie. Jeszcze nic na nim nie zarobiłem, gdyż niedawno zacząłem przygodę z tym serwisem, ale będę wdzięczny jeżeli zostaniesz moją pierwszą osobą, która zarejestruje się z linka polecającego: http://depositphotos.com?ref=1955437
Na zakończenie
Proszę się nie sugerować cenami. Bo wiadomo z dniem powstawania tego artykułu ceny są takie. Z czasem pewnie się zmienią. Więcej informacji pozostawiam wam do przeczytania już na stronie depositphotos.com. Na zakończenie chciałbym jeszcze wspomnieć, że depositphotos prowadzi blog, na którym znajdują się ciekawe informacje odnośnie strony, jak i wiele ciekawych artykułów, które warto przeczytać.
Zapraszam do komentowania, a w szczególności będę wdzięczny jeżeli zarejestrujesz się w tym serwisie z mojego linka i pozostawisz u mnie komentarz.
Zostaw komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Weronika
Również korzystam z tego portalu do pobierania zdjęć na swój blog, czy też do prac, które wykonuje dla swoich klientów. Ceny są bardzo dobre, jeśli ktoś potrafi zarobić na tym co zrobił z tych zdjęć 😉 Na początku kupowałam zdjęcia pojedyńczo, a taraz mam już wykupiony abonament, gdzie codziennie mogę pobrać kilka zdjęć. Moim zdaniem bardzije się opłaca.
Emonia
Świetny wpis! Bardzo lubię poznawać nowe strony z których można pobierać ciekawe obrazki, gdyż bardzo dużo czasu poświęcam grafice, a także tworzeniu Layoutów. Tej strony oraz jej możliwości jeszcze nie znałam. Czekam na jakiś wpis w którym może zechcesz podsumować, a także podzielić się większą ilością stron tego typu. Mogą to być serwisy płatne i darmowe. Pozdrawiam i życzę kolejnych świetnych wpisów.
Monia 😀
kori.pl
ja korzystam z fotolia – po polsku, płatności online itd… porównywałem z innymi i wg mojej oceny tam znalazłem najwięcej grafik, które mnie interesowały.
Polecam jako temat kolejnego wpisu zestawienie kilku firm sprzedających grafiki – zrobić zestawienie na popularne hasła ile wyświetlają grafik i w jakich cenach.
stopgotow.com
IMO drogie są te obrazki na DP. Dotychczas korzystałem z sxc.hu i to jest chyba najlepsza witryna z darmowymi fotografiami. Po co przepłacać za coś, co można mieć za darmo? 🙂
A chyba najlepszym i najoszczędniejszym sposobem jest kupić własny aparat… 😉 Idziemy do lasu/na łąkę/w góry i pstrykamy za friko ile wlezie.
Ola-lek
Też korzystam z fotolia – tanio, a poza tym spory wybór. Korzystałam z rożnych stron, ale ta wydaje mi się najbardziej odpowiednia. Z sxc.hu też kilka razy korzystałam. Ciekawy wpis, bardzo przejrzysty 😉 Pozdrawiam, i czekam na kolejne, mam nadzieje, że szybko pojawi się kolejny 😉