Dzisiejszy wpis poświęcony będzie niesamowitej wtyczce do WordPress, która pozwoli Ci zaoszczędzić czas, który tracisz na zarządzanie większą ilością blogów WordPress. Ostatnio przybyło mi sporo blogów, do których muszę dodawać nowe artykuły, zaplanować przyszłe wpisy itd. Postanowiłem więc poszukać czegoś taniego, a zarazem dobrego, co pozwoli mi w jakiś sposób zarządzać całą siecią blogów. Z pomocą przyszła mi wtyczka WuPress, która przede wszystkim spisuje się świetnie, jest niesamowicie tania, a ponadto autor wtyczki cały czas ją udoskonala. Jest to wtyczka do zarządzania treścią na wielu blogach, za pomocą której możesz stworzyć płatną sieć blogów zwanych preclami, lub wykorzystać ją do publikacji własnych wpisów w wielu blogach lub grupach blogów. Poniżej wygląd głównego kokpitu, gdzie widzimy, ile mamy blogów w systemie, użytkowników, ile wpisów oczekuje na moderacje,  ile wpisów znajduje się na liście zaplanowanych do dodania, ilość wpisów do pingowania, a także sumę wszystkich wpisów.

Kokpit wtyczki wuPress - statystyki.Wpis będzie pisany i porównywany z innymi platformami, narzędziami i skryptami, pod kątem możliwości publikacji i zarządzania wpisami w wielu blogach. Wtyczka wuPress to potężny kombajn do stworzenia i zarządzania presell page. Mnie natomiast interesuje jedynie dodawanie, edycja i ewentualne usuwanie wpisów na wielu blogach.

Co wyróżnia wuPress od innych?

– jest stale rozwijany,
najtańszy sposób na publikację treści na wielu swoich blogach (koszt publikera czy innej dodawarki jest znacznie większy) tu ponadto zyskujesz możliwość zarabiania tworząc swoją płatną sieć presell page, dzięki czemu możesz pobierać opłaty za publikację 1 wpisu lub większej ilości, tworząc pakiety,
– dużo mniej zajmuje w porównaniu do kombajnów do dodawania wpisów,
darmowe aktualizacje, autor nie wyda za tydzień wersji np. 2.0.0, gdzie będzie kasował kolejny hajs na aktualizacjach i będzie miał w nosie wnoszenie poprawek w starszej wersji,
– płacisz tylko raz, brak abonamentów!,
nie ma limitu blogów, którymi możesz zarządzać,
– automatyczne pingowanie wpisów,
możliwość dodawania tekstów z synonimami!, a także wygenerowania synonimów dla utworzonego tekstu. Synonimy mogą znaleźć się, także w tagach i w tytule wpisu,
– można dodawać blogi z darmowych platform typu wordpress.com itd. W sieci istnieje wiele miejsc, gdzie za darmo możemy założyć blogi na WordPress. Wystarczy więc założyć np. 50 blogów w różnych miejscach i mamy świetne, duże i darmowe zaplecze do chociażby podlinkowywania wpisów,
– możliwość tworzenia GRUP dla blogów,
– obsługa custom_fields i post_types,
– sugerowanie tytułów dla wpisu i tagów. Wtyczka zaproponuje Ci tytuły wpisów, jeżeli nie ma na nie pomysłu. Zobacz wideo poniżej jak to wygląda:

[youtube id=”E1_zHgneuUY” mode=”normal” align=”center” autoplay=”no”]
scrapper filmów z YouTube – pozwoli Ci na szybkie odnalezienie tematycznego filmiku na Youtube i wklejenie go do wpisu,
– masowe podmienianie frazy we wszystkich blogach,
obsługa darmowych platform blogowych:
Platformy jakie obsługuje wtyczka wuPress

Jeżeli tak jak ja, chcesz tylko i wyłącznie czegoś do publikacji, planowania wpisów w większej ilości blogów, to ta wtyczka z pewnością przypadnie Ci do gustu tak jak mi.

Dla tych, którzy nie lubią czytać – Video

Filmik ze strony autora, prezentujący możliwość pluginu.

[youtube id=”Zdf03zpsjFE” mode=”normal” align=”center” autoplay=”no”]

Wygląd wtyczki i krótki opis

 Poniżej krótki opis poszczególnych elementów wtyczki. Po skopiowaniu wtyczki do lokalizacji \wp-content\plugins\, oraz aktywacji jej z poziomu Panelu zarządzania wtyczkami w wp-admin, zostaniemy poproszeni o podanie klucza, który otrzymujemy po zakupie wtyczki na e-mail.

Menu wtyczki

Tak wygląda nowe menu wtyczki

Po aktywacji wtyczki, w lewej części Panelu administracyjnego utworzy się nam nowa zakładka wuPress z szeregiem opcji tj.:

 • wuPress – główny ekran wtyczki (kokpit). Został już opisany na początku tego artykułu.
 • Moje Blogi – miejsce, w którym możemy zarządzać blogami (tworzyć grupy, dodawać blogi, edytować, usuwać lub synchronizować dane).

W górnej części znajduje się możliwość dodania nowego bloga oraz pełna lista wszystkich blogów.

Przykładowa lista blogówPoniżej mamy możliwość stworzenia GRUP blogów, oraz listę blogów z podziałem na grupy.

Lista blogów według grup, tworzenie nowej grupyNa samym dole, autor wtyczki umieszcza ważne informacje na temat każdej sekcji.

Ważne informacje od autora wtyczki

W tej sekcji mamy także możliwość dodawania masowo blogów. Aby tego dokonać musimy przygotować listę blogów według schematu: url;login;hasło np. mojblog.pl;admin;mojehaslo

Blogi można masowo dodać do poszczególnej grupy. Po kliknięciu w Exportuj blogi zostaną one zapisane do pliku .txt na naszym dysku.

Import większej ilości blogów

 • Oczekujące wpisy – Miejsce, w którym moderujemy nadesłane wpisy przez ludzi. Ja nie wykorzystuję wtyczki w  tym celu, więc moja lista jest pusta.
 • Dodaj wpis – jak sama nazwa mówi, miejsce, gdzie możemy stworzyć artykuł, który zostanie dodany do określonej GRUPY, lub wybrać określonego bloga i datę publikacji wpisu.

Dodawanie nowego wpisu

 • Dodane wpisy – Lista dodanych wpisów na naszych blogach.
 • Zarządzaj wpisami – Miejsce, w którym możesz zarządzać wszystkimi wpisami, które znajdują się na twoich blogach. Możesz je edytować, usuwać, pingować, exportować linki do wpisów do pliku .txt

Zarządzaj wpisami na blogach

 •  Harmonogram – Lista zadań do wykonania. Sprawdzisz w tym miejscu jakie zadania zostały do wykonania, jakie zostały wykonane, lub te które zakończyły się wynikiem błędnym. W miejscu tym znajduje się także opcja, która pozwala na automatyczne wznawianie nieudanego dodania.
 • Biblioteka tekstów – Zapisane teksty.
 • Pinger – Lista zadań pingów do wykonania.
 • Shortcodes – Lista krótkich kodów, które możesz dodać na stronę wpisu, podstronę, czy też w źródle szablonu. W łatwy sposób wyświetlisz np. sumę użytkowników, ilość opublikowanych postów, regulamin, minimalną ilość znaków itd.
 • Synonimy – Miejsce, w którym możesz zdefiniować własną listę synonimów, która będzie używana w trakcie tworzenia synonimów dla wpisów.
 • Użytkownicy – Lista użytkowników posiadających rangę Współpracownika (contributor) oraz ilość punktów, które wykupili.

Zarządzaj użytkownikami i ich ilością punktów

 • Płatności – Miejsce w którym tworzymy różnego rodzaju pakiety dla użytkowników. Określamy cenę za 1 wpis, link do płatności, uwagi oraz listę multikodów.

Tworzenie pakietów

 • Proxy – Zarządzanie adresami proxy, które można wykorzystywać podczas dodawania wpisów do wordpress.com czy też blox.pl. Możemy także pobrać proxy z proxymarket.pl poprzez API.
 • Ustawienia – Ustawienia wuPress. Podzielone na Ogólne, Presell Page, E-mail / Powiadomienia.

– Ogólne: Ustawienia pingowania (Serwery XML-RPC). Włączenie debug_mode, wyłączenie zakładki news.
– Presell Page: Ustawienie minimalnej ilości znaków dla wpisu, maksymalnej ilości linków w tekście, po ilu znakach ustawiać znacznik MORE, wymagaj wstawienia zdjęcia w treści wpisu, usuń nadwyżkę linków, tworzenie zasad dodawania wpisów, treści nad listą pakietów (treść wyświetlana nad listą dostępnych pakietów przy zakupie punktów).- E-mail / Powiadomienia: Definiujemy sposób wysyłania e-maili oraz różnego rodzaju opcje tj.: powiadamiaj mnie, gdy ktoś doda nowy tekst, kupi punkty, czy też powiadom użytkownika o akceptacji/odrzuceniu wpisu.

 • Narzędzia – Dodatkowe moduły, które dodaje autor. Obecnie z tego poziomu mamy możliwość zamiany dowolnego ciągu znaków wszystkich blogach, czy też użyć hurtowego exportu linków.

Widok z poziomu użytkownika

Główne okno po zalogowaniu.
Głowne okno po zalogowaniu się w Panelu WPKupowanie punktów lub realizacja multikodu:

Kupowanie pakietów wpisówTworzenie wpisu przez użytkownika:

Wygląd tworzenia wpisu przez użytkownika

Moja opinia na temat wtyczki

Jestem bardzo zadowolony z zakupy, w zasadzie nie wyobrażam sobie pracy bez wuPress, tym bardziej, że blogów przybywa mi coraz więcej. Wtyczka posiada bardzo ciekawą funkcjonalność i jest prosta w obsłudze. Otrzymałem produkt z funkcjonalnością, której potrzebowałem, a ponadto mam wiele innych bajerów, które też z pewnością się przydadzą. Świetny kontakt z autorem, dość częste aktualizacje, bądź dodawane nowe funkcjonalności. Ponadto cena na każdą kieszeń. Mam nadzieję, że zakup wtyczki przez wiele osób, pomoże autorowi w jej dalszym rozwoju.