Skuteczne pozyskiwanie linków za pomocą narzędzia Publiker.

Kolejnym moim tutorialem jaki chce wam zaprezentować będzie pozycjonowanie za pomocą skryptu Publiker.  Moim zdaniem jest to najlepsze narzędzie, którego używałem do automatycznego dodawania strony do Precli oraz Katalogów. Pozycjonowanie tym narzędziem jest bardzo proste, gdyż wystarczy dodać tylko teksty oraz linki do stron, które mają zostać pozycjonowanie, a następnie czekać na efekty. Narzędzie to jest w pełni automatyczne, ponieważ korzysta z zadań Cron ( czyli takich, które wykonują się co pewien czas – Automatycznie). Moje zadania ustawione są co 5 minut, także skrypt może obsłużyć bardzo duża ilość Projektów. Narzędzie jest bardzo dobre pod względem planowania dodawania wpisów, nie dodaje ono kilku wpisów do naszej strony co każde 5 min, lecz wykonuje określoną ilość zadań, które są rozplanowane. By nie przedłużać tego wstępu, przejdę od razu do konkretnego przykładu.

Ostatnio stworzyłem stronę freeglobes.pl także postanowiłem zdobyć kilka linków stałych, dzięki którym robot Google szybciej będzie indeksował tą stronę oraz forum. Przy odrobinie szczęścia może i zyskam jakiś PR (Page Rank). Katalogować wolę ręcznie, dlatego cały projekt Publiker będzie oparty tylko o wysyłanie do Precli.

Zaczynamy wszystko od zalogowania się do skryptu Publikera. Następnie na głównej stronie widzimy nasza listę projektów, które posiadamy. By stworzyć nowy projekt klikamy u góry w link ,,Dodaj nowy projekt’’.

Naszym oczom ukaże się pole, w którym musimy zdefiniować nazwę naszego projektu. Najlepiej by była to nazwa powiązana ze stroną, gdyż przy większej ilości projektów pozwoli nam to na szybsze odszukiwanie danego projektu w celu dodania nowego tekstu czy też innych zmian, które zechcemy wprowadzić. W naszym przykładzie użyje nazwy freeglobes, a następnie klikam przycisk ,,Zapis’’.

W tym momencie naszym oczom ukazuje się napis poprawnie wykonanej operacji oraz na liście projektów pojawia się nazwa naszego nowego projektu. Kolejnym krokiem będzie wciśnięcie tekstu ,,Zarządzaj Grupami’’, a następnie Stwórz nową Grupę. Otworzy się nam nowa strona na której zdefiniujemy kategorie do których dodamy nasz wpis, a także ilość wpisów do Precli. Ilość możemy ustalić w skali Na dzień / Na tydzień / Na miesiąc. Szczegółowego opisu każdej z opcji nie przedstawiam, ponieważ można przeczytać o tym na stronie producenta skryptu.

Do projektu ustaliłem kategorie, które są podobnie tematyczne:
-katalogowanie
-katalog stron
-internet
-komputery
-skrypty
-darmowe skrypty
-skrypt katalogu

Następnie, po wypełnieniu wszystkich pól oraz ustaleniu ilości wpisów na dzień, klikamy przycisk ,,Zapisz’’. W tym momencie otrzymujemy kolejne okno z informacją o skonfigurowanej nowej grupie.

Kolejnym elementem będzie przejście do działu ,,Linki’’, gdzie ustalimy adres strony, którymi będą linkowane Anchory, które ustalimy w tekście. Po wejściu w dział ,,Linki’’ klikamy ,,Dodaj nowy Link’’, a następnie uzupełniamy jak na przykładzie poniżej.

Kolejnym elementem będzie dodanie tekstu, oraz uzupełnienie go synonimami. Dział z teksami znajdziemy:

Posiadając wersję biznes 😉 bardzo szybko narobiłem sobie synonimów w moim tekście. Wystarczyło przycisnąć jeden przycisk, by skrypt zrobił to za mnie. Oczywiście jak każdy wie, nie ma jak to człowiek, który ułoży wszystko profesjonalnie i sensownie, gdyż automat czasami daje bardzo niewyraźne zdania, które nie mają sensu.

Oczywiście w tekście należy zaznaczyć Anchory za pomcą kotwicy i podpisać się jako auto. Wtedy będą pobierane losowo linki z działu Linków. Jest to bardzo dobry sposób, gdy jakimś tekstem chcemy podlinkować bardzo dużą ilość wpisów, które dodaliśmy np. do katalogów.

W taki oto sposób stworzyliśmy gotowy projekt, który będzie sobie pracował powoli i zdobywał linki do naszej strony. Oczywiście nie opisywałem tego szczegółowo, gdyż wszelkie informacje na temat działania skryptu znajdziecie na stronie producenta. Więc nie ma sensu bym opisywał to na nowo. Artykuł ma na celu pokazanie pożyteczności 😉 takiego narzędzia. Zapraszam do komentowania lub zadawania pytań. Postaram się odpowiedzieć jeśli ktoś chciałby coś wiedzieć na temat tego narzędzia.